Sobota, 2 lipca, 2016

Rusza Fabryka Pełna Życia.


18 sierpnia 2016 r. w czwartkowe popołudnie o godzinie 16.00 zapraszamy na otwarcie Fabryki Pełnej Życia oraz uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Komitetom i Stażom Obywatelskim z 1914 r. ufundowanej przez mieszkańców.

Fabryka Pełna Życia, to miejsce wyjątkowe, bo jest zalążkiem pod wykreowanie w Dąbrowie Górniczej ścisłego centrum miasta na rewitalizowanych terenach byłej fabryki DEFUM, której historia sięga XIX wieku.

W 100 rocznicę nadania Dąbrowie Górniczej praw miejskich, chcemy też uczcić prekursorów dąbrowskiego samorządu, którzy w 1914 r. poprzez Straże i Komitety Obywatelskie przejęli zarządzanie miastem w swoje ręce. O 16.00 na terenie Fabryki odsłonimy ufundowaną przez mieszkańców tablicę pamiątkową poświęconą naszym lokalnym bohaterom.

Zapraszamy też na uroczyste obchody 100-letniej rocznicy nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Z tej okazji planujemy wiele atrakcji, które będą odbywać się w dniach 18-21 sierpnia na terenie Parku Hallera, Placu Wolności oraz Fabryki DEFUM. Harmonogram obchodów 100-lecia znajdą Państwo w załączniku.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.


Następna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!