Poniedziałek, 17 października, 2016

Apokalipsa – gra miejska pełna grozy!


Straszliwy globalny konflikt niemal w całości starł ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała, a całe miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, zamarła komunikacja. Są jednak miejsca, w których życie przetrwało. Ci, którzy ocaleli, będą musieli zmierzyć się z nowym światem pełnym czyhających na nich zagrożeń, a przeżyją tylko najwytrwalsi…

Powyższy opis to nie fragment książki, ani recenzja żadnej z hollywoodzkich produkcji, a wstęp do gry miejskiej „Apokalipsa”, która rozegrana zostanie w Dąbrowie Górniczej już 28 października. Jej areną będą industrialne tereny wokół dawnej fabryki „DEFUM”.

Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w grze, przejdą specjalne szkolenia z posługiwania się bronią, która pomoże im przetrwać w nieznanym świecie. Będą musieli zapoznać się z mapą nowego świata i wybrać najbezpieczniejszą trasę, która da im szansę na wykonanie powierzonej misji i bezpieczny powrót do bazy, a także zmierzą się z istotami, które na Ziemi zajęły miejsce ludzi…

- Już od samego czytania scenariusza przygotowanej gry można się nabawić gęsiej skórki, ale jestem przekonana że strach szybko ustąpi miejsca uśmiechowi i wszyscy uczestnicy naszej gry będą dobrze się bawić zmagając się z apokaliptycznym światem – mówi Katarzyna Gembicka-Bazylak z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, który jest organizatorem gry.

Pretekstem do zorganizowania imprezy jest coraz popularniejsze w Polsce święto Halloween, nierozerwalnie związane z duchami, strachem i dobrą zabawą, ale przede wszystkim chęć zaproszenia mieszkańców na tereny dawnych zakładów DEFUM, które do niedawna były niedostępne, a w ciągu najbliższych lat w ramach projektu „Fabryka Pełna Życia” staną się nową przestrzenia publiczną w samym centrum miasta.

- Jest to pierwsza tego typu impreza w Dąbrowie, więc do współorganizacji zaprosiliśmy Horror Escape Room oraz Centrum Gier Fabularnych Furia, którzy na co dzień zajmują się organizacją gier fabularnych oraz zabaw typu „escape room” – dodaje Katarzyna Gembicka-Bazylak.

Gra rozpocznie się o godzinie 18:00 na terenie DEFUM bezpośrednio za Pałacem Kultury Zagłębia. W pierwszym etapie, który będzie miał charakter szkoleniowy, może wziąć udział do 500 osób, natomiast do drugiego etapu zakwalifikowania zostaną tylko Ci, którzy „przeżyją” szkolenie i zdolni będą do samodzielnego radzenia sobie w apokaliptycznym świecie.

Wstęp na imprezę jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, radzimy pospieszyć się z rejestracją na fabrykapozmroku@gmail.com.
 
PLIKI DO POBRANIA
  1. Regulamin gry: http://bit.ly/RegulaminApokalipsy
  2. Oświadczenie uczestnika: http://bit.ly/OświadczenieUczestnika
  3. Oświadczenie opiekuna: http://bit.ly/OświadczenieOpiekuna

 


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!