Środa, 28 czerwca, 2017

Początek zmian w śródmieściu


U zbiegu ulic Kolejowej, Konopnickiej i Poniatowskiego, przed przejazdem kolejowym, powstanie rondo. Nowy układ drogowy ma być gotowy do końca października.


Prace prowadzone będą w dwóch etapach. Najpierw, podczas wakacji, wykonany zostanie łącznik ul. Poniatowskiego z ul. Konopnickiej. We wrześniu, kiedy ruch w stronę Pogorii będzie mniejszy, drogowcy przejdą na ul. Konopnickiej i Kolejową. Zadanie zrealizuje firma Drog-Bud. Koszt inwestycji wynosi 3,4 mln zł.


– Wykonawca przedłuży ul. Poniatowskiego bezpośrednio do ul. Konopnickiej i wybuduje w tym miejscu rondo łączące obie te ulice z ul. Kolejową. W ramach inwestycji powstaną też nowe chodniki wraz z infrastrukturą rowerową oraz wyremontowana zostanie część istniejących dzisiaj odcinków ul. Poniatowskiego oraz ul. Kraszewskiego – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.


Obecnie ul. Kolejowa jest podporządkowana względem ul. Konopnickiej. Przy wzmożonym ruchu w tamtym rejonie, często tworzą się na niej korki. Rondo ma pomóc je rozładować i upłynnić ruch, w czym pomocny będzie też łącznik z ul. Poniatowskiego.


Inwestycja jest elementem porozumienia miasta z PKP, dotyczącego modernizacji dworca w centrum i przebudowy układu drogowego w jego rejonie. Miasto zobowiązało się w nim do budowy parkingu i dojazdów przy dworcu. Kolej natomiast ma odrestaurować budynek i uwzględnić możliwość budowy tuneli drogowych pod torami, których powstanie umożliwiłoby likwidację przejazdów kolejowych.

 


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!