Piątek, 29 września, 2017

Nadchodzą zmiany na ul. 3 Maja!


Drugie warsztaty w ramach projektu Żywa Ulica, realizowanego przez Fundację Napraw Sobie Miasto, służyły przedyskutowaniu zmian wprowadzanych na ul. 3 Maja.

 

Po krótkim podsumowaniu zebranych dotychczas informacji architekci z Napraw Sobie Miasto wyjaśnili, na czym będą polegać tymczasowe - realizowane od 5 do 26 października - zmiany w organizacji ruchu i zagospodarowaniu fragmentu ul. 3 Maja pomiędzy ulicami: Sobieskiego i Kadena-Bandrowskiego.

 

We wspomnianym miejscu będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji, zaopatrzenia lokali, służb miejskich i rowerów. Dostawy będą mogły odbywać się wyłącznie w godzinach między 22:00 a 10:00. Samochody dostawcze będą mogły parkować tylko w wyznaczonych miejscach. Na ulicy zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, ponieważ wjazd na ul. 3 Maja od strony ul. Sobieskiego zostanie zamknięty. Cały ten fragment będzie strefą zamieszkania. Wkrótce opublikujemy infografikę prezentującą w prosty sposób opisane rozwiązania.

 

Równocześnie pojawią się zmiany w zagospodarowaniu ulicy. Znikną słupki wydzielające jezdnię, istniejące meble miejskie zostaną przeniesione i uzupełnione przez tymczasowe, mobilne siedziska i donice z zielenią. Na nawierzchni pojawią się oznaczenia graficzne (kolorowe kropki), które mają podkreślić pieszy charakter ulicy i priorytet ruchu pieszego.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału wspólnego sadzenia roślin i malowania kropek na ulicy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: olga.sikorska@naprawsobiemiasto.eu

 

Więcej szczegółów pojawi się wkrótce!

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!