Poniedziałek, 2 października, 2017

Prototypowanie ulicy 3 Maja


Wielkimi krokami zbliżają się zmiany na ulicy 3 Maja. Już 5 października rozpoczynamy nowy etap procesu, czyli prototypowanie.

 

We wspomnianym miejscu będzie obowiązywał zakaz ruchu z wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji, zaopatrzenia lokali, służb miejskich i rowerów. Dostawy będą mogły odbywać się wyłącznie w godzinach między 22:00 a 10:00. Samochody dostawcze będą mogły parkować tylko w wyznaczonych miejscach. Na ulicy zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, ponieważ wjazd na ul. 3 Maja od strony ul. Sobieskiego zostanie zamknięty. Cały ten fragment będzie strefą zamieszkania. Wkrótce opublikujemy infografikę prezentującą w prosty sposób opisane rozwiązania.

 

Równocześnie pojawią się zmiany w zagospodarowaniu ulicy. Znikną słupki wydzielające jezdnię, istniejące meble miejskie zostaną przeniesione i uzupełnione przez tymczasowe, mobilne siedziska i donice z zielenią. Na nawierzchni pojawią się oznaczenia graficzne (kolorowe kropki), które mają podkreślić pieszy charakter ulicy i priorytet ruchu pieszego.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!