Wtorek, 3 października, 2017

Budowa prototypu na ulicy 3 Maja


Prototypowanie to testowanie rzeczywistych zmian w przestrzeni, dlatego ul. 3 Maja, 5 października przejdzie wizualną metamorfozę. Każdy mieszkaniec może zostać jej współautorem.

 

Tak, jak zapowiadaliśmy, na czas trwania projektu “Żywa Ulica” zmieni się organizacja ruchu na ul. 3 Maja. Szczegóły znajdują się w tym artykule: http://fabrykapelnazycia.pl/aktualnosci/20171002/172/prototypowanie_ulicy_3_maja.html

 

Równocześnie znikną słupki wydzielające jezdnię. W wolnej przestrzeni pojawi się zieleń w dużych donicach i nowe, tymczasowe meble: dwa typy niestandardowych, drewnianych ławek, które przedstawiciele Fundacji Napraw Sobie Miasto i chętni mieszkańcy budują w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Kosmonautów. Istniejące elementy - donice, ławki i kosze na śmieci - zostaną przesunięte.

 

Najbardziej efektowną wizualnie zmianą będzie pojawienie się kolorowych kropek na ulicy, podkreślających jej pieszy charakter i priorytet ruchu pieszego. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą kropki pojawią się na ulicy 5 października.Zachęcamy do czynnego udziału w tworzeniu Żywej Ulicy! Zapraszamy na odcinek ul. 3 Maja pomiędzy ulicami Sobieskiego i Kadena-Bandrowskiego w czwartek 5 października o godz. 11:00 na wspólne sadzenie roślin!

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!