Czwartek, 16 maja, 2019

Dąbrowa Górnicza-miasto dla ludzi. Dzień z architekturą


Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza zaprasza 21 maja 2019 r. do Pałacu Kultury Zagłębia na konferencję „Dąbrowa Górnicza-miasto dla ludzi. Dzień z architekturą”. To wydarzenie, które w sposób kompleksowy i interdyscyplinarny pozwoli spojrzeć na miasto z perspektywy użytkownika i jego potrzeb.
 

W pierwszej części konferencji (w godzinach 10.00-15.00) odbędą się warsztaty, spotkania i dyskusje na tematy związane z rozwojem Śródmieścia dla przedszkolaków, uczniów, studentów, dorosłych i seniorów „Dąbrowa Górnicza - miasto dla ludzi w każdym wieku”. W tej części o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie nt Zielonej Mobilności dla uczniów szkół ponadpodstawowych, natomiast o godzinie 14.00 spotkanie nt Zielonej Mobilności dla seniorów. Na warsztaty obowiązują zapisy z powodu ograniczonej liczby miejsc – zgłaszać należy się telefonicznie 5180270465 bądź mailowo: fabryka@dabrowa-gornicza.pl do dnia 17 maja 2019 r.

 

Kolejna część konferencji to Kinowe spotkania z architekturą. O godzinie 11.00 nastąpi pokaz filmu "Ludzki wymiar", natomiast o godzinie 13.00 pokaz filmu „Archikosmos” połączony z dyskusją. Na projekcje obowiązują zapisy z powodu ograniczonej liczby miejsc – zgłaszać należy się telefonicznie 5180270465 bądź mailowo: fabryka@dabrowa-gornicza.pl do dnia 17 maja 2019 r.
 

Kolejna część konferencji rozpocznie się o 15:30. Będzie to prezentacja założeń dotyczących zielonej mobilności „Pieszo, rowerem, tramwajem, autobusem czy samochodem? Jak komfortowo poruszać się po Śródmieściu Dąbrowy Górniczej?”
 

Ostatnią częścią konferencji będzie dyskusja pokonkursowa w ramach Międzynarodowego konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Priorytetowego Obszaru Rewitalizacji Centrum w Dąbrowie Górniczej, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Fabryki Pełnej Życia. Rozpoczęcie dyskusji zaplanowano na godzinie 17.00.
 

Wydarzenia towarzyszące: wystawa pokonkursowa prac nagrodzonych i wyróżnionych w ramach Międzynarodowego konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Priorytetowego Obszaru Rewitalizacji Centrum w Dąbrowie Górniczej w przestrzeni Pałacu Kultury Zagłębia oraz wystawa plenerowa na temat zielonej mobilności w Dąbrowie Górniczej- Fabryka Pełna Życia.
 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
 

Zgłoszenia przyjmują pracownicy Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej (tel. 518270465, e-mail: fabryka@dabrowa-gornicza.pl). Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności do 17 maja 2019 r.


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!