Dzień z Fabryką w tle


17 marca temat Fabryki Pełnej Życia oraz terenu Śródmieścia był szeroko omawiany. Najpierw na spacerze badawczym po Parku Hallera, a następnie w Klubie Osiedlowym Krąg na Mydlicach. W obu spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" oraz architekci z zespół wespół.

Spacer badawczy rozpoczął się o godzinie 10.00 pod Pałacem Kultury Zagłębia. Uczestnicy za trasę spaceru obrali Park Hallera. Dzielili się z Pracownią Stocznia swoimi spostrzeżeniami oraz proponowali zmiany na terenie Parku. Następnie uczestnicy udali się na terenie Fabryki Pełnej Życia, gdzie można zobaczyć wystawę, prezentującą różne przykłady rewitalizacji przestrzeni postindustrialnych w Polsce i zagranicą. Zakończenie spaceru odbyło się w Centrum Aktywności Obywatelskiej, gdzie warsztaty projektowania poprowadzili architekci z zespół wespół.

Natomiast o godzinie 17.30 w Klubie Osiedlowym Krąg na Mydlicach odbyła się pierwsza pilotażowa debata podwórkowa dot. terenu Śródmieścia Dąbrowy Górniczej, podczas której uczestnicy budowali swoje wymarzone centrum miasta.

Wydarzenia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020


« Poprzednia konsultacjaNastępna konsultacja »

Dziękujemy za rejestrację!