Środa, 22 sierpnia, 2018

Krok w przeszłość - dąbrowska gra miejska

26.08.2018


Historia będzie się mieszkała z teraźniejszością, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mieli okazję poczuć się jak XIX to wieczni przedsiębiorcy i wpłynąć na rozwój przemysłu w naszym mieście. Zapraszamy do udziału w grze miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Fantastyki Militarnej już 26 sierpnia.

 

W grze miejskiej przedstawimy dziejące się w latach 90. XIX wieku, kiedy to dwóch inwestorów – Wilhelm Fitzner i Konrad Gamper – postanawiają wykupić należące do Emila Skody dąbrowskie zakłady fabryczne. 60 lat później fabryka ta przekształci się w słynne Dąbrowskie Fabryki Obrabiarek "Defum" i przetrwa, jako najdłużej działające duże przedsiębiorstwo Państwowe w województwie śląskim.

 

Uczestnicy gry zostaną poproszeni o pomoc dwóm słynnym inwestorom w negocjacjach z właścicielem zakładu. Od tej, jakże ważnej transakcji zależeć będzie zapewnienie fabryce – a co za tym idzie także Miastu – przyszłości. Przedstawimy autorską wersję wydarzeń, które wpłynęły na rozwój Dąbrowy Górniczej.

 

W trakcie gry spotkać będzie można także zwykłych mieszkańców ówczesnej Dąbrowy Górniczej – od zwykłego pucybuta po nauczyciela, lekarza i radnego miasta. Każda z tych barwnych postaci ma swój wkład w rozwój miasta i od ich decyzji zależeć będzie przyszłość dąbrowskich zakładów. Uczestnicy gry będą musieli wykazać się wiedzą i sprytem by przekonać mieszkańców do dobrej woli Panów Fitznera i Gampera.

 

Projekt realizowany będzie w ramach konkursu „Fabryka Pełna Życia – włącz się!”, którego operatorem jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.


« Poprzednie wydarzenieNastępne wydarzenie »

Dziękujemy za rejestrację!