Poniedziałek, 24 czerwca, 2019

"Fabryka? Naturalnie..."

27.07.2019-04.08.2019


"Fabryka? Naturalnie..." to szereg spotkań warsztatowych, których zamierzeniem jest podniesienie świadomości na temat zdrowego i ekologicznego stylu życia. Tym razem przekształcamy Fabrykę w miejsce przyjazne, naturalne, gdzie spędzimy czas rodzinnie i przyjaźnie nie tylko dla siebie, ale i środowiska.

 

Harmonogram spotkań:

Witraż z odzysku 27.07.2019 godz. 14.00 - 19.00 - na warsztatach uczestnicy poznają technikę witrażową. Wykonają lustro z materiałów z odzysku (szkło z recyklingu). Dowiedzą się, jak można wykorzystać surowce wtórne do ponownego przetworzenia i stworzenia artystycznych przedmiotów codziennego użytku,

Na wodzie malowane godz. 28.07.2019 godz. 14.00 - 17.00 - poznamy sztukę naturalnego zdobienia papieru za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie zachowane zostaną przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni, tworząc przepiękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury. Farby do malowania na wodzie zrobimy samodzielnie.

Obrazy z mchu 3.08.2019 godz. 14.00 - 17.00 - podczas warsztatów wykonamy obraz z naturalnego mchu, który stanowić będzie oryginalną, naturalną ozdobę mieszkania. Uczestnicy ponadto poznają właściwości mchu jako naturalnego oczyszczacza powietrza.

Joga na trawie oraz joga twarzy 4.08.2019 godz. 10.00 – 14.00 - uczestnicy poznają nową metodę gimnastyki twarzy jako doskonałego sposobu na naturalne odmładzanie oraz spędzą chwile relaksu ćwicząc całe ciało. Zajęcia poprowadzi doświadczona instruktorka, która propagować będzie wśród uczestników zdrowy, naturalny styl życia.

 

W trakcie wszystkich odbywających się warsztatów zorganizujemy wymianę odzieżową, książkową i zabawkową, w której będą mogli wziąć udział mieszkańcy Centrum, również ci, którzy nie będą brali udziału w warsztatach. Podczas ostatnich warsztatów zorganizowana zostanie wystawa prac uczestników wcześniejszych wydarzeń.

 

Informacje i zapisy: swt@poczta.onet.pl

 

Projekt realizowany przez w ramach środków Fabryka Pełna Życia - włącz się.

 


« Poprzednie wydarzenieNastępne wydarzenie »

Dziękujemy za rejestrację!