Poniedziałek, 4 listopada, 2019

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

08.11.2019-11.11.2019


Już za kilka dni, 11 listopada przypada kolejna, bo 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji tego wyjątkowego święta w naszym mieście zaplanowano cały szereg różnych atrakcji i wydarzeń.

 

Na szczególną uwagę zasługują takie wydarzenia jak:

  • Konferencja historyczna na temat czynu niepodległościowego mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego z lat 1905 – 1914 – 1918. Konferencja odbędzie się w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia – 9 listopada o g. 17.00.
  • Koncert dla Niepodległej w Fabryce Pełnej Życia. Młodzi artyści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej z zespołu wokalno-instrumentalnego „Mało Popularni” wykonają patriotyczne pieśni, które poruszą nasze serca. Koncert odbędzie się w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia 10 listopada (w niedzielę) o g. 16.00.
  • Ognisko Patriotyzmu w Fabryce Pełnej Życia. Ognisko rozpocznie się o godzinie 16.30 w wyjątkowy dla wszystkim Polaków dzień – Święto Niepodległości 11 listopada.

 

Obchody rozpoczniemy na Fabryce Pełnej Życia już 8 listopada. Dla mieszkańców Dąbrowa Górnicza  przygotowaliśmy m.in. wystawę "Wolność dla Zagłębia", lekcje z historią czy ognisko patriotyczne. Szczegóły Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dąbrowie Górniczej znajdziecie TUTAJ.


« Poprzednie wydarzenieNastępne wydarzenie »

Dziękujemy za rejestrację!