Czwartek, 17 sierpnia, 2017

Moc weekendowych atrakcji!


Przed nami kolejny ekscytujący weekend na terenie Fabryki Pełnej Życia. Będzie koncert kino i zabawy twórcze dla dzieci. Nie może Was tam zabraknąć!

 

Rozpoczniemy już w piątek koncertem zespołu Fuck The People. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30 przy kontenerze Fittzner.

Fuck the People tworzy rockowo-bluesowy duet: Igor – basista/gitarzysta i Kacper - śpiewający perkusista. Pochodzą z Prudnika w województwie opolskim, ale na co dzień mieszkają w Katowicach. Igor to student logistyki inżynierskiej na Uniwersytecie Ekonomicznym, a Kacper wybrał filologię angielską.

 

W sobotę od godziny 14.00 na dzieci i młodzież czekać będzie moc atrakcji podczas kolejnego spotkania z Kulturalnym Placem Zabaw. Tym razem Stowarzyszenie Wspierania Talentów zaprasza na „Miasto Książek”. Podczas warsztatów będzie można wspólnie stworzyć książkę o mieście, do której można wejść, by stać się  jej twórcą, autorem i bohaterem.

 

Sobotę na Fabryce zakończy ósmy już seans Letniego Kina Plenerowego. Tym razem na wielkim ekranie o 21:00 zagości Moonlight w reżyserii Barr'ego Jenkinsa.

Moonlight to kronika życia młodego Afroamerykanina od dzieciństwa do dorosłości. To dzieło absolutnie wyjątkowe - film stanowi zarazem ponadczasową opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, jak i głęboko osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, przyjaźni i miłości. Akcja filmu, bazującego na autentycznych wydarzeniach, rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad w dzielnicy nędzy w Miami. Charona poznajemy jako zagubionego chłopca, którego z opresji ratuje lokalny diler. Następnie obserwujemy prześladowanego przez rówieśników nastolatka, zmagającego się z własną seksualnością i wreszcie dorosłego czarnoskórego mężczyznę. Niezwykle empatyczna wizja Barry'ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy.

 

Zapraszamy!


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!