Piątek, 25 sierpnia, 2017

Kolejny weekend przed nami!


Przed nami kolejny ekscytujący weekend na terenie Fabryki Pełnej Życia. Będzie koncert kino i zabawy twórcze dla dzieci. Nie może Was tam zabraknąć!

  

W sobotę od godziny 14.00 na dzieci i młodzież czekać będzie moc atrakcji podczas kolejnego spotkania z Kulturalnym Placem Zabaw. Tym razem Stowarzyszenie Wspierania Talentów zaprasza na warsztaty Miejska Dżungla. Będzie to parateatr inspirowany teatrem maski, improwizowane przedstawienie plenerowe o Dąbrowie Górniczej, o mieście, o życiu w mieście, warsztaty muzyczne - zabawy miejskim dźwiękiem – tworzenie industrialnej orkiestry – instalacja z garnków, łańcuchów, patelni, gwoździ, śrub, wszystkiego co wydaje metaliczne industrialne miejskie dźwięki (tło muzyczne dla przedstawienia).

 

Sobotę na Fabryce zakończy ostatni już seans Letniego Kina Plenerowego. Tym razem na wielkim ekranie o 21:00 zagości Nauczycielka w reżyserii Jana Hrebejka.

Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Maria Drazdechova od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechova ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?

 

W niedzielę od godziny 14.00 zapraszamy na zakończenie spotkań Kulturalnego Placu Zabaw. Będzie to event podsumowujący projekt, wystawa wieloformatowych zdjęć dokumentujących projekt - wystawa zdjęć powstałych w ramach sesji fotograficznych, wystawa zdjęć z akcji happeningowej „Jak się czujesz?”, warsztaty plastyczne, muzyczne, ilustratorskie, warsztaty majsterkowania, z wykorzystaniem obiektów artystycznych i instalacji powstałych w ramach projektu.

 

Zapraszamy!


« Poprzednia aktualnośćNastępna aktualność »

Dziękujemy za rejestrację!