Wtorek, 26 września, 2017

Kolejne warsztaty Żywej Ulicy

28.09.2017


Fundacja Napraw Sobie Miasto kontynuuje współpracę z mieszkańcami, ponieważ przygotowuje zmiany dotyczące funkcjonowania ul. 3-go Maja w Dąbrowie Górniczej.

 

Rozmowy z przechodniami w punkcie konsultacyjnym i pierwsze warsztaty przyniosły wiedzę na temat tego, jak obecnie działania ulica. Na ich podstawie architekci z Fundacji stworzyli pomysł na czasowe zmiany na odcinku między ulicami: Sobieskiego i Kadena - Bandrowskiego.


Drugie spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 28 września o godzinie 17:00 w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Sienkiewicza 6a (dawne przedszkole). Przedstawiciele Fundacji na początku omówią wnioski z dotychczasowych działań, zapisane na mapie, a następnie zaprezentują projekty organizacji ruchu oraz zagospodarowania ulicy. Będą chcieli porozmawiać o działaniu układu mobilnych mebli miejskich i prowadzonych równolegle badaniach.

 

Zmiany w przestrzeni ul. 3-go Maja pojawią się 5 października i będą poprzedzone wspólnym budowaniem mebli miejskich. Po testach prowadzonych przez Fundację, powstaną wytyczne projektowe dla całej ulicy, uwzględniające specyfikę każdego z miejsc na tym terenie.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.


« Poprzednie wydarzenieNastępne wydarzenie »

Dziękujemy za rejestrację!