Wtorek, 15 maja, 2018

Zagłębiowski kompas

16.05.2018


Gra o zasięgu miejskim dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli z Dąbrowy Górniczej, propagująca wiedzę z zakresu historii i legend regionu, promująca postawę patriotyczną oraz wolontariat, czytelnictwo i umiejętność wyszukiwania informacji. Organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

I edycja realizowana jest w ramach Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod patronatem honorowym: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Poseł do Sejmu RP Beata Małecka-Libera, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht, Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Fabryka Pełna Życia, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Dąbrowie Górniczej, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

 

16 maja 2018 roku – godzina 9:00 – ok. 13:00 w Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej

 

Zasady gry:

W grze miejskiej „ZAGŁĘBIOWSKI KOMPAS” mogą wziąć udział drużyny - składające się z dwóch uczniów pod opieką  jednego nauczyciela danej szkoły. Gra odbędzie się w Dąbrowie Górniczej, na terenie wskazanym na dostarczonej uczestnikom mapie. Zadaniem drużyn - w I edycji gry - będzie pokonanie wyznaczonej trasy oraz wykonanie zadań z zakresu tematycznego obejmującego historię i ciekawostki związane z regionem. Na pytania quizowe będące częścią konkursu edukacyjnego na każdej stacji, uczestnicy odpowiadają wyłącznie na podstawie zdobytej wcześniej wiedzy. Punkty przyznawane są za wykonanie zadania praktycznego oraz za prawidłowe odpowiedzi na pytania quizowe. Czas pokonania trasy i kolejność przybycia na metę nie mają znaczenia w ogólnej klasyfikacji.

O zwycięstwie decyduje regulaminowe pokonanie trasy w wyznaczonym czasie i poprawne wykonanie zadań w punktach kontrolnych. Grę wygrywają 3 drużyny, które zdobędą najwyższą ilość punktów. W przypadku niemożliwości wyłonienia 3 zwycięskich drużyn, organizatorzy przeprowadzą dogrywkę w postaci krótkiego quizu przygotowanego przez organizatorów.

 


« Poprzednie wydarzenieNastępne wydarzenie »

Dziękujemy za rejestrację!